Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

 1. Gdzie mogę znaleźć logo lub zdjęcia produktów Batiste, do wykorzystania w mediach, na blogu itp?
  Profesjonalne zdjęcia szamponów w wysokiej rozdzielczości (do druku), logo Batiste i graficzna instrukcja stosowania Batiste są do pobrania tutaj: http://www.aktualnosci.batiste.pl/dla-mediow-press-kit/
 2. Ile trzeba odczekać aż suchy szampon zadziała?
  Z Batiste nie musimy czekać. Spryskujemy włosy szamponem i od razu wmasowujemy go przez kilkanaście sekund. To wszystko.
 3. Co zrobić jeśli po użyciu suchego szamponu pozostały białe ślady?
  Zbyt mała odległość podczas aplikacji sprawia, że na włosach, zwłaszcza ciemnych, pojawiają się białe ślady skrobii i trzeba dłużej wmasowywać kosmetyk, żeby zniknęły. Można tego uniknąć albo wybierając wersję dobraną do kolorów włosów (np. Dark w przypadku szatynek), albo aplikując szampon z odległości około 30 cm – wtedy proszek jest na tyle rozproszony, że masaż (podczas którego białe ślady znikają) może być bardzo krótki.
 4. Zachowałam odpowiednią odległość, ale mam całe białe, matowe włosy.
  Powodem jest zbyt duża ilość nałożonego produktu. Wystarczy spryskać włosy u nasady w kilku miejscach, odsuwając poszczególne pasma, lub zastosować szampon Batiste miejscowo np. na grzywkę. Radzimy spryskać tylko kilka pasm przez dwie-trzy sekundy, następnie wmasować produkt, w ten sposób równomiernie go rozprowadzając.
 5. Czy Batiste trzeba wyczesywać z włosów?
  Batiste nie wyczesujemy, wystarczy go tylko przez chwilę wmasować aż włosy będą wyglądać świeżo, a ewentualne białe ślady znikną. Jeśli spryskaliśmy włosy zbyt mocno, można nadmiar produktu usunąć ręcznikiem lub gęstą szczotką.
 6. Czy w składzie Batiste jest alkohol? Lub coś, co może wpłynąć na kondycję włosów? Mam je bardzo zniszczone i przerzedzone i boję się jeszcze bardziej je zniszczyć, a kusi mnie, żeby spróbować :)
  Tak, Batiste zawiera alkohol, jednak przeciwieństwie do pozostałych suchych szamponów dostępnych na rynku, które sprawdzaliśmy, w składzie Batiste alkohol znajduje się za substancją pochłaniającą sebum (skrobią ryżową), co znaczy, że jest go niezbyt duża ilość. Jeśli użyjemy go prawidłowo, spryskując z odległości około 30 cm większość alkoholu wyparuje zanim dotrze do włosów. Nie odnotowano negatywnego (wysuszającego) wpływu na włosy Batiste, tym bardziej, że stosujemy go zamiast często wysuszających środków myjących i wody, jednak nie możemy niczego w 100% zagwarantować.
  Batiste (zwłaszcza wersja XXL) na pewno za to pomoże poprawić wygląd przerzedzonych włosów, ponieważ optycznie zwiększa objetość fryzury.
 7. Czy to prawda, że przy częstym stosowaniu suchego szamponu wypadają włosy?
  Włosy wypadają w swoim tempie. Zazwyczaj przy zwykłym myciu (wodą i szamponem) traci się pewną ilość włosów i jest to naturalne – wypadają te, które i tak miały wypaść. Jeżeli stosujemy Batiste często, czyli np. co drugie mycie głowy, to przy następnym prysznicu wypadną te, które się utrzymały na głowie, a które normalnie wypadłyby podczas pominiętego mycia.
 8. Jaka jest wydajność Batiste? Na ile użyć starcza podrózne opakowanie przy średnio długich włosach (czy długość włosów w ogóle ma znaczenie?)
  Podróżne opakowanie (50 ml) starcza na mniej więcej 5 użyć. Długość włosów nie ma znaczenia, gdyż Batiste używamy na włosy tuż u nasady. W przypadku stosowania miejscowego (np. na grzywkę) mała buteleczka starcza na odpowiednio dłużej.

Jeśli w powyższym artykule nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, zadaj je na naszej stronie facebookowej: fb.com/BatistePL