Najczęściej zadawane pytania

Masz pytanie zanim zakupisz produkty Batiste?

Czy Batiste jest testowany na zwierzętach?

Nie. Na żadnym etapie produkcji suchych szamponów nie ucierpiało i nie ucierpi żadne zwierzę. Batiste posiada certyfikat produktu wegańskiego.

Czy mogę wziąć suchy szampon do samolotu?

Batiste ma wersję w rozmiarze podróżnym 50ml (Original, Tropical, Cherry i Blush).
Ponieważ różne linie lotnicze mają różne przepisy, zalecamy skontaktować się z nimi. Być może wersję mini możesz wziąć do bagażu podręcznego, ale zweryfikuj to! Dużo też zależy od tego, jakie inne rzeczy planujesz zapakować, bo zazwyczaj liczy się suma objętości wszystkich produktów.
Wersję 200 ml możesz zazwyczaj zapakować do bagażu który nadajesz na lotnisku. Tu też jednak musisz sprawdzić limity, ponieważ są ograniczenia dotyczące sumy objętości wszystkich produktów w sprayu, które masz w bagażu.

Jaka jest wydajność Batiste? Na ile użyć starcza podrózne opakowanie przy średnio długich włosach (czy długość włosów w ogóle ma znaczenie?)

Podróżne opakowanie (50 ml) starcza na mniej więcej 5 użyć. Długość włosów nie ma znaczenia, gdyż Batiste używamy na włosy tuż u nasady. W przypadku stosowania miejscowego (np. na grzywkę) mała buteleczka starcza na odpowiednio dłużej.

Jaki jest skład suchych szamponów Batiste?

Butane, Isobutane, Propane, Oryza Sativa (Rice) Starch, Alcohol Denat, Parfum, Coumarin, Distearyldimonium Chloride, Cetrimonium Chloride.

Czy suchy szampon można stosować na farbowane włosy?

Jak najbardziej! Wręcz przez kilka pierwszych dni po farbowaniu zalecane jest wstrzymanie się od mycia włosów zwykłym szamponem i wodą, by farba miała czas się utrwalić. Suchy szampon Batiste pozwala utrzymać świeżość włosów w tym czasie.

Batiste oferuje również suche szampony koloryzujące, które pozwalają zatuszować ślady siwizny lub odrosty pomiędzy farbowaniami.

Czy mogę farbować włosy, na których jest suchy szampon?

Po prostu poinformuj fryzjerkę o tym przed farbowaniem.

Czy suchy szampon niszczy włosy?

Suchy szampon nie niszczy włosów. Jego aktywny składnik to po prostu skrobia ryżowa, która wchłania sebum znajdujące się na powierzchni włosów i nie zawiera składników wpływających na ich strukturę.

Batiste pozwala rzadziej myć włosy i narażać je na kontakt z gorącym powietrzem suszarki, produktów i gorących narzędzi do stylizacji.  Dzięki temu suchy szampon może wręcz pomóc utrzymać włosy w lepszej kondycji!

Batiste stosowany na farbowane włosy pozwala na przykład utrzymać dłużej kolor, dzięki czemu zmniejszyć częstotliwość farbowania i kontaktu włosów z drażniącymi chemikaliami.

Warto pamiętać, że kondycja włosów zależy w dużym stopniu od kondycji skóry głowy! Tak długo, jak długo dbasz o to by przy kolejnym myciu w porządnie oczyścić skórę z resztek wszelkich produktów, na przykład silikonów, nie powinno byś żadnych problemów.

Czy suchy szampon zawiera talk?

Głównym składnikiem i środkiem pochłaniającym sebum jest skrobia ryżowa. Niektóre wzbogacone warianty mogą zawierać bardzo niewielkie ilości talku dla wzmocnienia efektu, np. objętości, ale nawet tam jest to tylko dodatek, którego ilości są ściśle przestrzegane przez nasze rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Czy to prawda, że przy częstym stosowaniu suchego szamponu wypadają włosy?

Włosy wypadają w swoim tempie. Zazwyczaj przy zwykłym myciu (wodą i szamponem) traci się pewną ilość włosów i jest to naturalne – wypadają te, które i tak miały wypaść. Jeżeli stosujemy Batiste często, czyli np. co drugie mycie głowy, to przy następnym prysznicu wypadną te, które się utrzymały na głowie, a które normalnie wypadłyby podczas pominiętego mycia.

Czy w składzie Batiste jest alkohol? Lub coś, co może wpłynąć na kondycję włosów? Mam je bardzo zniszczone i przerzedzone i boję się jeszcze bardziej je zniszczyć, a kusi mnie, żeby spróbować

Tak, Batiste zawiera alkohol, jednak przeciwieństwie do pozostałych suchych szamponów dostępnych na rynku, które sprawdzaliśmy, w składzie Batiste alkohol znajduje się za substancją pochłaniającą sebum (skrobią ryżową), co znaczy, że jest go niezbyt duża ilość. Jeśli użyjemy go prawidłowo, spryskując z odległości około 30 cm większość alkoholu wyparuje zanim dotrze do włosów. Nie odnotowano negatywnego (wysuszającego) wpływu na włosy Batiste, tym bardziej, że stosujemy go zamiast często wysuszających środków myjących i wody, jednak nie możemy niczego w 100% zagwarantować.
Batiste na pewno za to pomoże poprawić wygląd przerzedzonych włosów, ponieważ optycznie zwiększa objętość fryzury.

Masz pytanie dotyczące produktu, który już kupiłaś?

Ile trzeba odczekać aż suchy szampon zadziała?

Z Batiste nie musimy czekać. Spryskujemy włosy szamponem i od razu wmasowujemy go przez kilkanaście sekund. To wszystko.

Co zrobić jeśli po użyciu suchego szamponu pozostały białe ślady?

Zbyt mała odległość podczas aplikacji sprawia, że na włosach, zwłaszcza ciemnych, pojawiają się białe ślady skrobii i trzeba dłużej wmasowywać kosmetyk, żeby zniknęły. Można tego uniknąć albo wybierając wersję dobraną do kolorów włosów (np. Dark w przypadku szatynek), albo aplikując szampon z odległości około 30 cm – wtedy proszek jest na tyle rozproszony, że masaż (podczas którego białe ślady znikają) może być bardzo krótki.

Czy suchy szampon trzeba wyczesywać z włosów?

Batiste nie wyczesujemy, wystarczy go tylko przez chwilę wmasować aż włosy będą wyglądać świeżo, a ewentualne białe ślady znikną. Jeśli spryskaliśmy włosy zbyt mocno, można nadmiar produktu usunąć ręcznikiem lub gęstą szczotką.

Zachowałam odpowiednią odległość, ale mam całe białe, matowe włosy.

Powodem jest zbyt duża ilość nałożonego produktu. Wystarczy spryskać włosy u nasady w kilku miejscach, odsuwając poszczególne pasma, lub zastosować szampon Batiste miejscowo np. na grzywkę. Radzimy spryskać tylko kilka pasm przez dwie-trzy sekundy, następnie wmasować produkt, w ten sposób równomiernie go rozprowadzając.

Czy można stosować suchy szampon przy chorej skórze głowy?

Suchy szampon Batiste działa dzięki skrobi ryżowej, która nie jest szkodliwa. W wypadku wątpliwości najlepiej zapytać dermatologa (i pokazać mu skład Batiste). Jeśli skóra głowy źle reaguje, to najprawdopodobniej ktoś ma alergię na konkretny składnik, np. dodatek zapachowy jakiegoś wariantu. Skład suchego szamponu  jest łagodniejszy od wielu zwykłych szamponów.

Ponieważ wciera się go i pozostawia na włosach bez spłukiwania, należy go stosować z umiarkowaniem. Zalecamy nie częściej niż co drugie mycie głowy. Nagromadzenie resztek produktów (również silikonów, produktów do stylizacji itp) może przytkać pory i to może wpłynąć na kondycję skory głowy i włosów. Dobra praktyka to używanie mocniejszego szamponu (z SLS) raz na miesiąc by usunąć wszelkie pozostałości ze skóry i z włosów.

Trick, który stosuje wiele osób z wrażliwą skórą głowy – zastosować suchy szampon przed pójściem spać i nie wmasowywać, on sobie będzie wolno wchłaniał sebum gdy śpimy i rano nie powinno być białych śladów.

Kupiłam produkt, ale...

Coś poszło nie tak? W większości przypadków problem znika, gdy produkt jest właściwie zastosowany:

  • zachowana prawidłowa odległość przy spryskiwaniu (ok. 30 cm),
  • aplikacja we właściwym miejscu (nie ma potrzeby spryskiwania całych włosów, suchy szampon stosujemy tylko u ich nasady),
  • nie stosujemy suchego szamponu zbyt często — po użyciu na następny dzień należy umyć włosy w zwykły sposób, by pozbyć się resztek produktu.

W bardzo rzadkim przypadku, gdy trafiłaś na wadliwy egzemplarz, po prostu zwróć go do sklepu. Jeśli chcesz nas o tym poinformować, prosimy o podanie numeru serii znajdującego się na dnie puszki.

Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że możesz mieć alergię na któryś ze składników. W takim wypadku zaprzestań stosowanie produktu i skontaktuj się z nami.

Dowiedz się więcej o naszej gwarancji jakości

Chcesz porozmawiać o współpracy?

Gdzie mogę znaleźć logo lub zdjęcia produktów Batiste, do wykorzystania w mediach, na blogu itp?

Profesjonalne zdjęcia szamponów w wysokiej rozdzielczości (do druku), logo Batiste i graficzna instrukcja stosowania Batiste są do pobrania tutaj: http://www.aktualnosci.batiste.pl/dla-mediow-press-kit/

Jestem blogerką/youtuberką, chciałabym nawiązać współpracę 🙂

Miło nam 🙂 Otrzymujemy wiele próśb o współpracę, więc musimy poddawać je selekcji. Wysyłamy produkty do testowania gdy planujemy wprowadzić nowy produkt i chcemy poznać opinię użytkowniczek. Jeśli chcesz, by Twój blog lub kanał youtube był wzięty pod uwagę, skontaktuj się z działem PR, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach (Nie tylko tych urodowych! Podróżujesz? Tańczysz? Biegasz w maratonach? Masz kanał poświęcony fitness? Lub blog poświęcony lepszej organizacji czasu dla zajętych kobiet?), jak długo prowadzisz blog, jak często pojawiają się nowe wpisy, ilu masz czytających, jakie masz plany na jego przyszłość i rozwój. Napisz też, jakiego typu masz włosy i z jakimi problemami przy ich pielęgnacji się borykasz. Pozwoli nam to dobrać najlepsze produkty do testowania, odpowiadające Twojemu stylowi życia i charakterowi Twojego kanału lub bloga.

Organizuję event i marzę o współpracy z Waszą marką

Jeśli w powyższym artykule nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, zadaj je na naszej stronie facebookowej: fb.com/BatistePL